Köy Tavuğu 1.500-1.700 Gr

Fiyat : ₺55,00(KDV Dahil)

1500 Gr 1700 Gr arası

:

Köy Tavuğu

           Köy tavuğu, geleneksel şekilde yetiştirilen, kümeslerde yaşayan, doğal bitki ve suyla beslenen, büyürken katkı maddeli hazır tavuk yemi yedirilmeden özgürce dolaşarak büyüyen tavuklardır.

         Tavuk üretiminin çiftliklerde yapılmaya başlanması ile kullanılan yöntemlerin hem insanlık dışı hem de sağlığa zararlı olduğu tespit edilmiştir. Tavuğun hareket edemeyeceği kadar dar bir alanda, sun’i gün ışığı altında, doğal olmayan yolla sağlanan ortam sıcaklığında ve zararlı kimyasal içeren yemlerle beslenen tavuklar, normal büyüme sürelerinin üçte biri gibi kısa bir süre içinde büyütülmektedir.

          Beslenmeleri için verilen yemlerin içindeki maddelerin bir kısmını tavuğun hastalanmadan büyümesi için eklenen antibiyotikler oluşturur. Çiftlik tavuğu tüketen insanlarda bu sebeple antibiyotiklere karşı direnç gelişmekte ve enfeksiyon hastalıklarında antibiyotik tedavisine cevap vermemektedirler. Bu hem yetişkin hem de çocuklar için çok ciddi bir risktir.

           Diğer yandan doğal gelişme sürecine müdahale edilen ve birkaç ay içinde olgunlaşan tavukların bu şekilde yetiştirilmeleri kesinlikle gayri insanidir. Doğada insanın tüketmesi için bulunan her türlü bitki ve hayvanın yapısal özelliğine müdahale edilmesi ve genetiği ile oynanması kabul edilebilir değildir. Besin zincirindeki bir halkanın zarar görmesi veya kullanılamaz hale gelmesi tüm doğal dengenin bozulmasına yol açtığı gibi besin zincirinin tepesinde bulunan insan için de büyük bir sorundur. Gelecek kuşaklara sağlıklı genlerin aktarılması ve doğal işleyişin bozulmadan devamı için mümkün olduğunca geleneksel yöntemlerin tercih edilmesi gereklidir. Ülkemizde son yıllarda sayısı hızla artan tavuk çiftliklerinde yetiştirilen tavuk ve yumurtaların bu şartlara haiz olmadığı, bilakis hem insan sağlığı hem doğal dengeye büyük zarar verdiği tartışmasızdır.

          Ayrıca doğal köy tavuğu veya doğal yumurta adı altında fahiş fiyatlara satılan ürünlerin ne kadar doğal olduğu hayli tartışmalıdır. Yapılan incelemeler bu iddia ile satışa sürülen ürünlerin büyük kısmının doğallıkla uzaktan yakından alakası olmadığını ortaya koymuştur.

          Bu sebeple size köy tavuğu adı altında gerçekten tamamen doğal ortamda yetiştirilen tavuk sunmak istedik. Sun’i hiçbir ürün ve ilaç verilmeyen, çayır ve bahçelerde dolaşarak beslenen ve insani koşullardaki kümeslerde büyütülen tavuklarımızın lezzeti konusunda iddialıyız.

 

 

Kendi arazimizde gezinen tavuklardır.kimyasal yada gdo'lu besinlerle beslenmezler.Bu nedenle etleri daha sık ve sert kemikleri daha kalın olur.45 günde büyüyen piliçlere göre daha geç pişerler.Üretimin her aşaması veteriner kontrolü yapılmaktadır.Tavuk eti kalsiyum ve fosfor açısından oldukça zengindir.Bu nedenle kemik gelişimi ve kemiklerin direnci için gereklidir.Tavuklarımız günlük kesilip temizlenmiş şekilde size ulaştırılmaktadır.Kg Fiyatıdır!!

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
EN ÇOK SATANLAR