Ariste İzmir Tulum Peyniri

Fiyat : ₺20,00(KDV Dahil)

300 Gr İzmir Tulum Peyniri

:

İzmir Tulum Peyniri

           Anadolu’nun en özel ve güzel tatlarından olan, çok sayıda çeşidi bulunan tulum peynirinin, Ege’ye özel yöntemler ve yörenin hayvanlarından elde edilen sütlerle vücut bulmuş hali İzmir Tulum Peyniridir. Yolu Ege’ye düşen ve tulum peyniri almak isteyen herkes  İzmir Tulum Peyniri arıyorum ama o kadar çok çeşit tulum peyniri ile karşılaşıyorum ki, acaba hangisi gerçek İzmir Tulum Peyniri?” diyecektir. Haklısınız, İzmir Tulum Peyniri olarak genel bir isim veriliyor olsa da, üretildiği yöreye göre “ Bergama, Ödemiş, Kiraz Tulum Peyniri” gibi isimlerle karşılaşırsınız. Ancak asıl menşei Bergama bölgesindeki Yörüklerin hazırladığı peynir olarak kabul edilir.

         İzmir Tulum Peyniri, bir diğer ünlü tulum peyniri olan Erzincan Tulum Peyniri ile aynı yöntemle yapılmakla birlikte, kullanılan sütün elde edildiği hayvanların yetiştiği ve beslendiği coğrafyalar farklı olduğu için lezzetleri ve yoğunlukları biraz farklıdır. Orijinal İzmir Tulum Peynirinin yapımında sadece koyun sütü kullanılır. İnek sütü ile yapılan İzmir Tulumu aynı tadı vermez. Ancak piyasada satılan ve İzmir Tulum Peyniri denilen peynirlerin büyük kısmında ne yazık ki daha ucuz olduğu için inek sütü veya inek sütü karışımı kullanılmaktadır.

         Bazı yörelerde gerçek deri tuluma basılan, bazı yerlerde ise tenekelerde saklanan İzmir Tulumu, diğer peynirlerden farklı yöntemlerle ve aşamalarda yapılır. Kendine özgü aroması, damakta bıraktığı yoğun tad, sert olmasına rağmen ağızda hemen erimesi, uzun ömürlü olması gibi çok farklı özelliklere sahiptir.

       Dünya’nın en lezzetli peynirlerinden biri olarak kabul edilen İzmir Tulum Peyniri, peynirseverlerin favorileri arasında yer alır. Eğer gerçek bir İzmir tulumu yediyseniz, bir daha başka bir peyniri beğenmeniz nerdeyse imkansızdır. Hep aynı lezzeti ve aromayı arayacaksınız.  

       Fabrikasyon, inek sütünden hazırlanan ve İzmir Tulum Peyniri denilerek fahiş fiyatlara satılan kalitesiz ürünler sizi yanıltmasın. Gerçek bir İzmir Tulumu’nun yerini başka hiçbir peynirin tutmayacağını biliyor ve Süt Çiftliğinde İzmir Tulum Peynirini sizin için özel olarak üretiyoruz.

       Geleneksel yöntemlerle ve tamamen koyun sütü ile hazırlanan İzmir Tulum Peynirimizin aradığınız ve bir türlü unutamadığınız o lezzet olduğuna eminiz.

 

 

 İzmir  tulum peyniri sadece ve sadece koyun sütünden elde edilir. Bundan dolayı da yalnızca adında koyun tulum peyniri olarak geçmesini sağlamıştır. İnsanlar koyun sütünden yapılan peynirler içerisinden en çok Bergama tulumu ürünlerini sevmektedir ve lezzetinden vazgeçememe durumlarını yaşamaktadır. Bu da bahsi geçen peynir ürünün ne kadar lezzetli ve bir o kadar da farklı olduğunu göstermektedir.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
EN ÇOK SATANLAR