Organik Tereyağ Kullanıldığı Yemeklere Lezzet Katar!

Bir zamanlar zararlı olduğu sıklıkla söylenen tereyağı hakkında günümüzde yapılan çalışmalar, bunun ne kadar yanlış olduğunu ve tam aksine vücut için oldukça faydalı bir besin olduğunu göstermiştir. Sadece kendi başına ekmeğe veya pideye sürülerek bile tüketmesi son derece keyif veren bu yağ, Türk mutfağındaki yemeklerin pek çoğunun da olmazsa olmazındandır. Mantı, pilav, yumurta ve İskender döner gibi yemeklerde ve baklava gibi tatlılarda doğal tereyağ kullanımı ile birlikte yiyeceklerin lezzeti kat kat artmaktadır.

Organik Tereyağ Nasıl Üretiliyor?

Seri üretim fabrikasyon gıda ürünlerinden farklı olarak organik tereyağ ürünleri, hijyenik çiftliklerde bulunan hayvanların sütünden elde edilerek yapılıyor. Tamamen doğal süreçler takip edilerek, hiçbir katkı maddesinin katkısı ve rolü olmadan en doğal haliyle yağ ürünleri ortaya çıkarılabiliyor. Ürünlerin doğallığının korunması için modern tesislerimizde üretimlerimizi yaparken, bu ürünlerin en taze haliyle sizlere ulaşmasını sağlamak için de ayrı bir özen gösteriyoruz. Geleneksel yöntemlerle sadece süt ve yoğurdun kullanılması ile ortaya çıkardığımız yağlar sayesinde gerçek tereyağı lezzetinin tadına varmanız mümkün oluyor.

Organik Tereyağ Faydaları Nelerdir?

Lezzetiyle yemeklerden kahvaltı sofralarındaki tüketimine kadar vazgeçilmez bir ürün olan organik tereyağ tercih edildiğinde, elde edilen faydalarıyla da son derece zengin bir besin kaynağı olma özelliğini taşıyor. Organik nitelikte yer alan ve A, E ve K vitaminleri bakımından yoğun bir içeriğe sahip olan köy tereyağ ürünleri de doğal haliyle mineral açısından da zengin besinler arasında bulunuyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren, kalp ve damar sağlığını olumlu yönde etkileyen, antioksidan özelliğe sahip olan ve kansere karşı mücadelede olumlu etkisi bulunan bir ürün olmasıyla öne çıkıyor. Kemiklerin güçlenmesine, beynin gelişmesine ve obeziteye karşı önlem alınmasına ortam hazırlayan tereyağının, kolesterol riski sebebiyle yaşlılar tarafından tüketimi mutlaka sınırlandırılmalıdır.

Köy Yayık Tereyağ

₺30,00 KDV Dahil
1