İnek Sütü 5 Lt

İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺30,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺25,00(KDV Dahil)

5 Lt İnek Sütü

:

İnek Sütü 5 Litre

          Sitemizde inek sütü 5 litre olarak satışa sunulmuştur. Süt mutfağımızda çok çeşitli amaçlarla kullanılan bir gıda olduğu için tek seferde tüm ihtiyacınızı karşılamanız amacıyla inek sütü 5 litre ambalaj seçeneğimiz bulunmaktadır. 

        Tam yağlı inek sütünde protein, potasyum, fosfor ve kalsiyum bolca bulunur. Ancak inek sütünün faydalı içeriğini koruması için pastörize edilmeden tüketilmesi gerekir. Pastörize edilerek marketlerde satışa sunulan paket sütlerin besin değerlerinin taze süte oranla çok azdır.

        Sütün pastörize edilmesindeki amaç içeriğindeki zararlı mikroorganizmaların ayrılmasının sağlanmasıdır. Ancak bu mikroorganizmalar taze sütte aktif olarak bulunmaz. Sağım zamanı ile tüketim zamanı arasında geçen sürede aktive olurlar. Bu yüzden fabrikasyon sütler pastörize edilir. Böylece raf ömrü uzatılmış olur.

         İnek sütü, en çok tercih edilen ve en fazla tüketilen süttür. Yağ oranının koyun ve keçi sütüne göre daha düşük olması sebebiyle diyetlerde inek sütü yer alır. Yine koyun ve keçi sütüne göre daha az yağlı olması kokusunu da hafifletir. Bu sebeple çocuklara içirmek daha kolaydır.

        Dünyaya gözlerimizi açtığımız ilk anda sütle tanışırız. Çünkü süt insan vücudunun sağlıklı şekilde gelişmesi için gerekli ilk gıdadır. İçeriğindeki kalsiyum diş ve kemik gelişimi için elzemdir. Fosfor ve potasyum beyin fonksiyonlarını geliştirir. B ve D vitamini deposu olan inek sütü aynı zamanda zengin antioksidanlar içerir.

        Doğal şekilde yani meralarda doğal bitkilerle beslenen ineklerin sütlerinde yüksek miktarda Omega-3 bulunur. Omega-3 vücuda faydalı iyi kolesteroller arasındadır. Kalp sağlığı için mutlaka alınması gereken bir madde olan Omega-3, kardiyovasküler sorunların önlenmesinde de büyük önem taşır.

        Düzenli olarak süt tüketen insanlarda kan şekerinin dengelenmesi ve diyabet sorunlarına çok daha az rastlanmaktadır. Diyetlerde kilo vermeye yardımcı olarak tavsiye edilen inek sütü aynı zamanda sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlayan en önemli doğal besindir.

        Eğer sütü tüm orijinal içeriği ve en sağlıklı hali ile tüketmek istiyorsanız, hiçbir işlemden geçmeyen taze süt almanız gerekir. Bu yüzden inek sütü 5 litre ambalaj seçeneği ile hiçbir işlemden geçmeden, soğuk zinciri korunarak sizlere ulaştırılmaktadır.     

 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
EN ÇOK SATANLAR