İnek Sütü 3 Lt

İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺18,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺15,00(KDV Dahil)

3 Lt İnek Sütü

:

İNEK SÜTÜ

        İnek sütü, ülkemizde en fazla tüketilen süt çeşididir. Özellikle İç ve Doğu Anadolu’da yaygın olan büyükbaş hayvan yetiştiriciliği sayesinde üretilen inek sütü gerek damak tadımıza uygunluğu gerekse ekonomik olması sebebiyle tercih edilmektedir.

      Sütün faydaları ve vücudumuz için elzem olduğu tartışmasızdır. Kaldı ki dünyaya gözümüzü açtığımız anda tattığımız ilk lezzet yine süttür. Süt her yaştan insanın hayatı boyunca tüketmesi gereken temel besinler arasındadır.

      %87,3’ü sudan oluşan inek sütü, aynı zamanda protein, laktoz ve yağ açısından da zengin bir besindir. Çocukluk ve ergenlikte kemiklerin gelişimi, ilerleyen yaşlarda ise kemikleri güçlendirmek için olmazsa olmazlar arasında bulunan süt, en değerli protein kaynakları arasında yer alır. Çeşitli vitamin ve mineralleri de barındırması sebebiyle hayatımız boyunca tüketmemiz gereken gıdalar arasında yer alır.   

       Hafif olması ve ülkemizde bolca bulunması sebebiyle daha fazla tercih edilen inek sütü, doğal şekilde beslenen özel ırk ineklerden elde edilmelidir. Kimyasal yemlerle beslenen ve sürekli kapalı ortamlarda tutulan ineklerin sütleri ile doğada özgürce otlayan ineklerin sütleri arasında gerek tat gerekse nitelik açısından fark bulunur. Bu yüzden tükettiğiniz inek sütünün menşeini bilmeniz önem taşır.

       Ne yazık ki piyasada açık satılan sütler kadar bilinen markaların pastörize sütlerinin de bu nitelikleri tamamen taşıdığını söylemek güçtür. Pastörize sütün zararlı olmadığı konusunda topluma yerleşen bilgi sebebiyle, sütün nereden ve hangi özelliklerdeki hayvanlardan elde edildiği, hayvanların doğal beslenip beslenmediği, hastalık kontrollerinin yapılıp yapılmadığı gibi detaylarla ilgilenmemiz engellenmektedir. Ancak sütün mikroorganizmalardan arındırılması tek başına yeterli değildir. Besin değerleri ve sütün kaynağı konusunda da bilgi sahibi olmak gereklidir.

        Süte sırf marka olduğu için para ödemek veya reklamı yok diye almakta tereddüt etmek bilinçli tüketicilerin yapmayacağı bir şeydir. Bir ürün için ne kadar çok reklam gideri yapılıyorsa, ürünün kalitesinden o kadar azaldığı iktisatçılar ve pazarlamacılar tarafından sürekli dile getirilir. Bu sebeple daha yöresel ve küçük çaplı işletmelerin süt ve süt ürünlerinin çok daha besleyici değere sahip ve nitelikli olduğu gerçeğini dikkate almanızı tavsiye ederiz.

 

 

Çatalca'dan getirdiğimiz günlük doğal çiftlik sütünü sizlerle buluşturuyoruz. Sütümüz hiçbir işlem görmemiş, pastörize edilmemiş, çiftlikten çıktığı doğal haliyle soğuk zincir korunarak sizlere ulaştırılıyor. 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
EN ÇOK SATANLAR