Keçi Sütü 1 Lt

İndirim Oranı : %18 İndirim
Fiyat : ₺17,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺14,00(KDV Dahil)

1 Lt Keçi Sütü

:

Keçi Sütü

        Keçi sütü, bilinen en besleyici ve lezzetli süttür. Anne sütüne en yakın süt olması, özellikle bebek ve çocukların gelişimi için büyük önem taşır. İçerdiği özel değerler sayesinde alerjik insanlarda bile hiçbir sorun yaratmayan keçi sütü, kıymetli bir besindir.

      Bilindiği gibi keçi, dağlık bölgelerde yetiştirilen bir hayvandır. Bu özelliği temiz hava ve doğal yeşilliklerle beslenmesini sağlar. Zor coğrafya koşullarına dayanıklılığı sayesinde genellikle konar-göçerler tarafından beslenirler. Ancak son yıllarda keçi sütü konusunda yaşanan bilinçlenme sayesinde keçi çiftlikleri de kurulmaya başlanmıştır. Keçi sütünün diğer sütlere göre daha besleyici ve yağlı olmasının sebebi, keçinin gıda yolu ile aldığı tüm yararlı içerikleri sütüne aktarmasıdır. Keçi etinin yağsız olmasına rağmen sütünün bu kadar nitelikli olmasının sebebi de budur.

       İnek ve koyun sütüne göre daha yüksek kalsiyum değerine sahip olan keçi sütü aynı zamanda bebek maması için de ideal hammaddedir. %99 oranında trigliserit içeriği sayesinde kısa yağ zinciri sindirim sistemi henüz veya tam olarak gelişmemiş, özellikle permatüre doğan bebekler için tavsiye edilmektedir. Ayrıca inek sütüne göre çok düşük patojen ve saprofit mikroorganizma içerdiği için süt yolu ile geçen hastalık riski yok denecek kadar azdır.

        Keçi sütünün kendine has sayısız olumlu özelliklerinden bir diğeri de konjuge linoleik asit bakımından oldukça zengin olmasıdır. Bu asit insan vücudu tarafından doğal yolla üretilmediği için dışarıdan besin takviyesi ile alınması gerekir. Konjuge linoleik asit, vücutta yağ depolanmasına sebep olan LPL enziminin çalışmasını engeller ve kilo alınmasını önler. Zaten keçilerde neredeyse hiç yağ bulunmamasının sebebi, vücutları tarafından üretilen ve sütlerine de geçen bu özel asit türüdür.

        Keçi sütünün faydaları konusunda detaylı bilimsel çalışmalar bulunmaktadır. Çok faydalı ve diğer sütlere göre daha besleyici bu sütü evinizden ve özellikle çocuklarınızın beslenmesinden eksik etmemenizi tavsiye ediyoruz. Taze sütlerden pastörize edilerek hazırlanan keçi sütlerimizi, diğer tüm ürünlerimiz gibi Türkiye’nin her yerine süratli ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz.

        Doğallık ve tazeliğin bir arada sunulduğu çiftliğimiz, tüm lezzetleri ile bir tık uzağınızda.

 

Keçi sütü bileşim ve besin elementlerinin zenginliği bakımından anne sütüne en yakın süt olduğu bilinmektedir. Bileşim açısından inek sütüne de yakın değerlere sahiptir. Keçi sütü proteinlerinin %75'i kazeinden oluşur ve bundan dolayı "Kazeinli Sütler" grubundadır. Karoten oranı düşük olduğu için inek sütünden daha beyazdır. Karoten süte Vitamin-A olarak geçmektedir. 

Keçi sütünün, kalsiyum içeriği inek sütünden daha yüksektir. Bu durumda keçi sütünün bebek gelişimi için iyi bir kalsiyum kaynağı olduğunu söylemek mümkündür. Bu sebeple keçi sütü bebek maması üretimi için ideal bir kaynak olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak, demir, vitamin-B12 ve folik asit bakımından fakir olan keçi sütünü, zenginleştirmek gerekmektedir. Keçi sütü A-vitamini bakımından inek ve anne sütüne oranla yaklaşık 2 kat daha zengindir

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
EN ÇOK SATANLAR